تفکر مثبت: چه چیزی است و چگونه می توان آن را انجام داد

» تفکر مثبت: چه چیزی است و چگونه می توان آن را انجام داد

"قدرت تفکر مثبت" یک مفهوم عامه پسند است و گاهی اوقات می تواند کلیشه ای هم شود و اما مزایای جسمی و روحی تفکر مثبت با مطالعات متعدد علمی نشان داده شده است. یک ذهنیت مثبت می تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد ، روحیه شما را بهبود بخشد و حتی احتمال بروز شرایطی مانند فشار خون بالا ، افسردگی و سایر اختلالات مرتبط با استرس را کاهش دهد.


همه اینها عالی به نظر می رسد ، اما واقعاً "قدرت تفکر مثبت" چیست؟

شما می توانید تفکر مثبت را با تصاویرمثبت ، گفتگوی مثبت یا خوش بینی کلی تعریف کنید ، اما اینها همه هنوز هم مفاهیم کلی و مبهم هستند. اگر می خواهید در تفکر مؤثر باشید و مثبت اندیش تر باشید ، به نمونه های مشخص و خاصی نیاز دارید تا در طی مراحل یا فرآیند به شما کمک کنند.


در اینجا هفت مورد آمده است:


1. روز را با حس مثبت شروع کنید.

نحوه شروع صبح تان روی باقی روز تاثیر گذار خواهد بود. آیا تا به حال دیر از خواب بیدار شده اید و وحشت کرده اید ، و بعد احساس کرده اید که هیچ چیز خوبی در بقیه روز رخ نداده است؟ این به احتمال زیاد به این دلیل است که شما روز را با یک احساسات منفی و یک نگاه بدبینانه شروع کرده اید و به هر اتفاق دیگری که تجربه کرده اید منجر می شود.

به جای این که اجازه دهید این امر بر شما حاکم شود ، روزتان را با حسی مثبت شروع کنید. با خودتان در آینه صحبت کنید ، حتی اگر احساس احمقانه ای داشته باشید ، با جمله هایی مانند "امروز روز خوبی خواهد بود" یا "من امروز عالی خواهم بود." با این روش از بهتر شدن روزهایتان شگفت زده می‌شویدو خواهید دید که روز شما چقدر بهتر می شود.


2. روی چیزهای خوب متمرکز شوید ، هرچند کم وکوچک باشد.

تقریباً همیشه ، شما در طول روز با موانعی روبرو خواهید شد - هیچ چیز به عنوان یک روز عالی وجود ندارد. هنگامی که با چنین چالشی روبرو می شوید ، مهم نیست روی مزایا مترکز شوید و بدانید که مهم نیست این مزایا برایتان بی اهمیت، پیش پا افتاده و یا کوچک به نظر بیایند، گاهی اوقات همین مسائل می‌توانند بیشترین تاثیر را در زندگیتان داشته باشند.

به عنوان مثال ، اگردر ترافیک گیر افتادید،به این فکر کنید که الان میتوانید به پادکست های مورد علاقه خودگوش کنید. اگردرفروشگاه جنس مورد نظرتان را ندارد، به فکر یک چیز جدید وهیجان انگیز دیگر باشید.


3. طنز را در موقعیت های بد پیدا کنید.

به خودتان اجازه دهید تا حتی در تاریک ترین یا در شرایط سخت تا حس شادی و شوخ طبعی را تجربه کنید. به خود یادآوری كنید كه این وضعیت احتمالاً بعداً داستان خوبی را رقم خواهد زد.

سعی كنید ،شوخی هایی برای خود به وجود آورید و از درون این موقعیت، تصور کنید که مسخره ترین روشی که می‌توانید روزتان را با آن بگذرانید چیست یا مثلا خنده دار ترین کاری که می‌توانید به دنبالش باشید چیست.


4- شکست را تبدیل به درس کنید.

شما کامل و بی نقص نیستید شما می خواهید در چندین زمینه ، در چند کار و با چند نفر اشتباه کنید و شکست را تجربه کنید.قرار است اشتباهات زیادی کنید و شکست های متعددی را در شغل های مختلف و با افراد متفاوت تجربه کنید. به جای اینکه ذهنتان را مشغول کنید که چگونه شکست خورده اید، به این فکر کنید که قرار است بعدا چه کار کنید.

این مفهوم را در قوانین خاصی قرار دهید. برای مثال، شما می‌توانید با سه قانون جدید برای مدیریت یک پروژه به نتیجه برسید.به جای اینکه به این مسئله توجه کنید که چگونه شکست خوردید ، به آنچه می خواهید دفعه بعد انجام دهید فکر کنید - شکست خود را به یک درس تبدیل کنید. این را در قوانین مشخص مفهوم سازی کنید.


5- گفتگوی منفی را به گفتگوی مثبت تبدیل کنید.

خودگویی منفی می‌تواند خسته کننده و زننده باشد و اغلب توجه به آن دشوار است. ممکن است فکر کنید،

 من خیلی بد نیستم یا اصلا از اول نباید این کار را انجام می‌دادم، اما این افکار به احساسات درونی تبدیل می شوند و ممکن است برداشت های شما از خودتان را تقویت کنند.

 اگر خود را درگیر همچین افکاری دیدید صبر کنید، ذهن خود را آماده و این افکار منفی را با افکاری مثبت جایگزین کنید.به عنوان مثال ، من دراین کارخیلی بد هستم ، را به جمله در این کار پیشرفت می کنم. تغییر دهید.


6. بر زمان حال متمرکز شوید.

من در مورد حال صحبت می کنم - نه امروز ، نه این ساعت ، فقط در این لحظه ، ممکن است شما مورد تحقیر رئیس خود قرار گرفته باشید وغرورتون شکسته شود، اما چیزی که در این لحظه اتفاق افتاده است، به نظرتان بد است؟ چیزهایی که 5 دقیقه پیش گفته را فراموش کنید. حرفهای او را از حالا فراموش کنید وچیزهایی که ممکن است 5 دقیقه دیگر بگوید را نیز فراموش کنید.

روی این لحظه تمرکز کنید. با انجام این کار در بیشتر موارد، با خود می‌گویید که این روش آنقدر هم که تصورش را می‌کردید بد نیست. بیشتر منابع منفی ناشی از خاطره یک رویداد اخیر یا تخیل اغراق آمیز از یک رویداد احتمالی در آینده است. در لحظه حال زندگی کنید.


7. دوستان ، مربیان و همکاران مثبت را پیدا کنید.

وقتی اطراف خود را با افراد مثبت پرکنید ، دیدگاه های مثبت ، داستانهای مثبت و تأییدات مثبت را خواهید شنید. سخنان مثبت آنها در شما نفوذ می‌کند و قدرت تفکر شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، کلمات که به مراتب سبب تغییر در گفتار و پیشرفت شما می‌شود.

یافتن افراد مثبت برای پر کردن زندگی شما می تواند مشکل باشد ، اما شما باید قبل از مسائل منفی ، زندگی خود را از بین ببرید و اجازه دهید تا مثبت بودن آنها نیز روی شما تاثیر بگذارد.تقریباً هرکسی در هر شرایطی می تواند این دروس را در زندگی خود بکار ببرد و نگرش مثبت خود را افزایش دهد. همانطور که تصور می کنید ، مثبت اندیشی بازده پیچیده ای را ارائه می دهد ، بنابراین هرچه بیشترتمرین کنید ، فواید بیشتری را متوجه خواهید شد.


فکر مثبت می تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد ، روحیه خود را بهبود ببخشد و حتی احتمال ایجاد شرایط ناشی از استرس را کاهش دهد.


تفکر مثبت نگرشی ذهنی است که انتظار دارید نتایج خوب و مطلوب داشته باشد. به عبارت دیگر تفکر مثبت فرایند ایجاد افکار است که انرژی را به واقعیت تبدیل می کند. ذهن مثبت در هر شرایطی منتظر خوشبختی ، سلامتی و پایان خوش است.


مثبت اندیشی ایده ای است که می توانید زندگی خود را در مورد چیزها تغییر دهید. این ایده می تواند کمی نرم و لطیف به نظر برسد.


مثبت اندیشی به معنای خوش بینی و نگرش مثبت است. این به معنای انتظار و پیش بینی یک زندگی بهتر و شادتر است ، و از این که مانع آن نشوید ، دلهره شوید.


چگونه مثبت اندیشی مهارت ، سلامت را تقویت می کند.


تحقیقات بینش غافلگیرکننده درباره تأثیرات مثبت اندیشی را نشان می دهد. در مورد علم و نحوه افزایش افکار مثبت بیشتر بدانید.


مثبت اندیشی ، یا نگرش خوش بینانه ، تمركز بر روی امر خوب در هر موقعیت معین است. این می تواند تأثیر زیادی بر جسمی و روحی شما بگذارد.


از قدرت تفکر مثبت برای تغییر زندگی استفاده کنید .


آیا می توان خوش بینی را آموخت؟ چگونه با استفاده از قدرت تفکر مثبت می توانید زندگی خود را تغییر دهید و به فردی مطمئن تر تبدیل شوید.

منبع success

ترجمه: شیرین میرکرمی مجله ارم بلاگ

آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
ساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy website Traffic