چگونه یوگا می تواند به بهبود کمردرد کمک کند

» چگونه یوگا می تواند به بهبود کمردرد کمک کند

مزایای درمانی یوگا

افرادی که از دردهای مستمر یا مکرر درد کمر رنج می برند ، اغلب ناچارند تعدادی از انواع مختلف ورزش را امتحان کنند تا مناسب ترین روش درمانی را برای مدیریت درد خود بیابند. برای بسیاری ، یوگا ثابت شده است که راهی ایمن و مؤثر برای کاهش نهایتا اشکال کمر درد یا گردن و جلوگیری از بروز مشکلات مداوم است.


چگونه یوگا می تواند به بهبود درد کمک کند

یوگا می تواند چندین مزیت درمانی برای افراد مبتلا به انواع مختلف کمردرد فراهم کند. به عنوان مثال ، یوگا می تواند به شما کمک کند:

عضلات زخمی کمر را بهبود می بخشد

زمان سریع برای بهبودی از آسیب

جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد

کمک به حفظ سطح منظم فعالیت های روزانه و جلوگیری از ناتوانی

در میان چیزهای دیگر ، یوگا با تسکین و تقویت عضلات کمر و پاها و افزایش گردش خون به کاهش درد کمر کمک می کند ، که به نوبه خود باعث بهبودی مواد مغذی برای بافت های آسیب دیده می شود.

زمینه یوگا

یوگا تقریباً 4000 سال قدمت دارد و یک روش علمی است که هدف آن اتحاد ذهن ، بدن و روح است. گفته می شود این پیوند که از طریق یوگا اتفاق می افتد ، نه تنها فواید جسمی را به همراه خواهد داشت ، بلکه مزایای ذهنی را نیز به همراه خواهد داشت ، و فرد را به حدی می برد که با دستکاری یک عامل تنها به آن نمی رسید. این ویژگی منحصر به فرد باعث شده بسیاری از بیماران کمردرد بتوانند یوگا را به عنوان بخشی از برنامه درمانی خود درج کنند.

انواع مختلفی از یوگا وجود دارد که هر یک بر یک نظریه یا طرز فکر خاص تأکید می کنند و هریک از آنها دارای وضعیت و موقعیت های بیشماری است. در حالی که عمل واقعی یوگا بسیار گسترده و مفصل است ، در اصل یوگا بر سه مؤلفه اصلی متمرکز است :

به طور کلی ، یوگا برای اکثر افراد یک نوع ورزش بسیار ایمن است. برای کسانی که شرایط خاص کمر دارند ، توصیه می شود قبل از شروع یوگا (یا هر برنامه ورزشی) با پزشک معالج خود صحبت کنند. قبل از شروع یوگا ، هر کسی که دارای کمردرد شدید یا مداوم است ، باید توسط یک متخصص بهداشت و درمان ارزیابی شود.


بسیاری از شرایط می تواند باعث کمردرد شود. بسته به تشخیص خاص فرد ، یک برنامه یوگا اغلب می تواند اصلاح شود تا از مزایای یوگا به حداکثر برسد و از بدتر شدن اوضاع جلوگیری شود. یک معلم خوب یوگا معمولاً می تواند در مورد شرایط خاص پزشکی دستورالعمل هایی را برای اصلاحات ویژه ارائه دهد.

بررسی مزایای درمانی یوگا برای کمردرد از جمله مزایای جسمی ارائه شده از طریق تقویت ، حرکات کششی ، حالت ایستادگی و تعادل و آگاهی جسمی و همچنین مزایای روحی و روانی یوگا می پردازیم.

 چگونه یوگا به کمر درد کمک می کند

تقویت از نگه داشتن موقعیت های یوگا. یوگا به افزایش قدرت در عضلات و گروههای عضلانی بسیار خاص کمک می کند. قرار گرفتن در موقعیت های یوگا به هیچ عنوان ناراحت کننده نیست. با این وجود ، نیاز به غلظت و استفاده خاص از ماهیچه ها در بدن است. با باقی ماندن در این موقعیت های یوگا و درگیر کردن حرکات مختلف ، قدرت عضلات بهبود می یابد.

بسیاری از وضعیت های موجود در یوگا به آرامی باعث تقویت عضلات در پشت و همچنین عضلات شکمی می شوند. عضلات کمر و شکم اجزای اساسی شبکه عضلانی ستون فقرات هستند و به بدن کمک می کنند تا حالت ایستاده و حرکت صحیح خود را حفظ کند. هنگامی که این عضلات به خوبی تهویه شوند ، می توان کمر درد را کاهش داد یا از آن جلوگیری کرد.


به تمرین های تقویت کننده مراجعه کنید

کشش و آرامش از یوگا. یوگا دارای کشش و آرامش است که باعث کاهش تنش در عضلات تحریک کننده فشار روانی می شود. یوگا مستلزم این است که فرد در هر مکانی از 10 تا 60 ثانیه نگه داشته باشد. در داخل حالت ، برخی از عضلات انعطاف پذیر می شوند ، در حالی که سایرین کشش دارند و باعث آرامش و انعطاف پذیری در عضلات و مفاصل می شوند.

برای افرادی که کمر درد دارند ، کشش بسیار مهم است. به عنوان مثال ، کشش عضلات همسترینگ (در قسمت پشت ران) به گسترش حرکت در لگن کمک می کند و باعث کاهش استرس در قسمت تحتانی کمر می شود. علاوه بر این ، کشش با یوگا جریان خون را افزایش می دهد ، اجازه می دهد مواد مغذی وارد بدن شوند ، سموم بیرون بیایند ، و کلی تغذیه ماهیچه ها و بافت های نرم در قسمت تحتانی کمر شوند.


تنفس در هنگام یوگا بسیار مهم است. تمایل به نگه داشتن نفس است. در عوض ، هدف این است که یک نفس عمیق ، آزاد و ریتمیک از طریق بینی بر روی استنشاق و بازدم انجام دهید. کیفیت نفس از بسیاری جهات ، کیفیت تمرین یوگا را تعیین می کند. این امر بر بدن آرامش تأثیر می گذارد و گردش خون را تشویق می کند.


ببینید که تمرینات آرامش بخش برای آماده سازی برای جراحی کمر مهم است

وضعیت ، تعادل و تراز بدن از طریق یوگا . هدف های یوگا برای آموزش بدن به صورت سالم و نرم است. تمرین و کاربرد مداوم منجر به بهبود وضعیت استقرار بدن و افزایش تعادل ، همراه داشتن سر ، شانه ها و لگن در تراز مناسب خواهد شد. علاوه بر این ، برخلاف بسیاری از اشکال دیگر ورزش ، یوگا به کشش کمک می کند و هر دو طرف بدن را به طور مساوی تقویت می کند.


تراز صحیح بدن و حالت خوب ، که به حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات کمک می کند ، بخش مهمی در کاهش یا جلوگیری از کمردرد است.


آگاهی از بدن از طریق یوگا با تمرین افزایش می یابد. از نظر تئوری ، موقعیت یابی و جابجایی مجدد نه تنها بدن را محدود نمی کند بلکه افراد را نیز برای درک محدودیت های بدن خود آموزش می دهد. افزایش آگاهی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه عمل می کند ، به این ترتیب که فرد می داند از چه حرکاتی باید و نباید اجتناب شود.

ی کمردرد مهم است؟

مزایای ذهنی تمرینات یوگا

درگیر شدن در یوگا هاتا به پزشک با داشتن روحیه ای روبرو می شود که آماده مدیتیشن است و این به نوبه خود باعث کاهش استرس و تقویت روحیه می شود. این مزایای ذهنی نقش مهمی در فواید درمانی کامل یوگا دارد.

چندین تئوری وجود دارد که چرا ممکن است ذهن روحی بر کسانی که از کمردرد رنج می برند ، تأثیر بگذارد.

بسیاری بر این باورند که رنج از کمردرد به دلیل ادراک افزایش می یابد. عوامل روانشناختی و عاطفی منفی ممکن است لزوماً فیزیولوژی کمر را تغییر ندهند ، اما ممکن است تمایل به بزرگ کردن مشکلی داشته باشند که از قبل وجود دارد. بنابراین ، کاهش درک درد (مانند مدیتیشن) می تواند احساس کلی کمردرد را کاهش دهد.

برخی دیگر نقش عوامل ذهنی را یک قدم جلوتر می گیرند. آنها معتقدند كه عوامل روانشناختی و عاطفی تأثیر اصلی در احساس درد هستند و از نظر جسمی می توانند بدن را تغییر دهند. به دلایل مختلف ، استرس زیاد و احساسات منفی ممکن است در واقع باعث کمردرد شود. این به نوبه خود باعث ایجاد احساسات روانی و عاطفی منفی خواهد شد و این چرخه را ماندگار می کند.

از نظر تئوری ، یوگا به افراد کمک می کند انرژی خود را در تنفس و حفظ وضعیت بدن متمرکز کنند. تنفس روشمند جریان اکسیژن به مغز را افزایش داده و ریتمی را در بدن و ذهن ایجاد می کند. گفته می شود این عمل همراه با نکات مثبت و گاه مراقبه باعث از بین رفتن استرس و اضطراب می شود

spine-health.com

آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
Buy Website Traffic Cheap