درد مفاصل ، علائم و راههای ساده برای بهبودی آن

» درد مفاصل ، علائم و راههای ساده برای بهبودی آن

روغن تسکین دهنده درد

مفصل یک قسمت اساسی و حیاتی بدن انسان است زیرا به حرکت مؤثر اندام ها و سایر قسمت های بدن کمک می کند. مفصل بخشی از بدن بیرون زده است که اغلب با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. مفصل دو قسمت بدن را به هم متصل می کند که درد آن و مانع حرکت آزاد عملکرد کلی بدن را تسهیل می کند. درد مفاصل منجر به حرکات محدود ارگان های بدن می شود ، به همین دلیل درمان درد مفاصل ضروری است و برای افرادی که با مشکلات درد مفاصل روبرو هستند ، لازم است تا مسئله درد و محدودیت هایی که شما را در بدن خود محصور می کند را آزاد و کاهش دهد. دلایل درد یا علل درد زیاد است ، و چند مورد ذکر شده است:

    سندرم درد پیچیده منطقه ای: این یک درد مزمن به دلیل اختلال عملکرد سیستم عصبی است.

    جابجایی: این وضعیت از بین رفتن ناگهانی استخوان است.

    اسپوندیلیت آنکیلوزان نوعی آرتروز است که در درجه اول بر ستون فقرات تأثیر می گذارد ، اگرچه سایر مفاصل ممکن است درگیر شوند.

    نکروز: این مرگ و میر بافت استخوان به علت محدود / محدود بودن جریان خون است

    سرطان استخوان: این وضعیت شامل انبوهی از سلولهای غیرمعمول است که در استخوان رشد می کنند. بیشتر تومورهای استخوانی سرطان نیستند.

    استخوان شکسته: این شامل شکستگی کامل یا جزئی از استخوان است که شامل پارگی رباط نیز می شود.

    بورسیت: این در التهاب مفاصل است. این درد با استفاده از داروهای خانگی برای درد مفاصل کاهش می یابد. این نیز به درد زانو نیاز دارد.

    AOSD یا بیماری بزرگسالان استیل: این یک بیماری التهابی سیستمیک نادر است که با علت ناشناخته مسئول بخش قابل توجهی از موارد تب است ، منشا ناشناخته است و می تواند منجر به شکل گیری عواقب جدی اسکلتی عضلانی شود.

    Tendinitis: این شکستن مناقصه ها (الیاف) واقع در سطح استخوان است. داروها برای کاهش درد مفاصل با پمادها تجویز می شوند.

    فیبرومیالژیا: درد گسترده اسکلتی عضلانی همراه با بی خوابی ، یبوست ، اختلال خلقی و خستگی. روغنها / داروهای آیورودیس به مدیریت درد درد کمک می کند.

    آرتریت گونوکوکی: این ناشی از عفونت در مفصل است.

    نقرس: آرتریت مربوط به اسید اوریک بیش از حد است.

    کم کاری تیروئید: تیروئید کم تحرک.

    لوسمی: این سرطان بافت های خون ساز بدن ، از جمله مغز استخوان و سیستم لنفاوی است.

    لوپوس: این یک بیماری خود ایمنی است که هنگام حمله سیستم ایمنی بدن به سلولهای بدن خود رخ می دهد.

    بیماری لایم: ضعف استخوان ، که از طریق کنه ایجاد می شود ، باعث ایجاد تب کنه می شود.

    پوکی استخوان: بیماری که باعث شکستن مفاصل می شود.

    پوکی استخوان: یک عفونت استخوانی است.

    بیماری استخوان پیج: ناهنجاری استخوان.

    Polymyalgia rheumatica: التهاب خودکار باعث سفتی و درد می شود.

    Pseudogout: این نوعی ورم مفاصل است که ناشی از رسوب کلسیم است.

    آرتریت پسوریاتیک: این نوع دیگری از آرتروز است که با ایجاد لکه های قرمز پوست که در مقیاس های نقره ای قرار دارد ، رانده می شود.

    آرتریت روماتوئید: این شامل بیماری التهابی مفصل است.

    ریشه: این به دلیل کمبود ویتامین D است.

    سارکوئیدوز: این مجموعه سلولهای التهابی در بدن است.

    آرتریت سپتیک: این ناشی از عفونت مفصلی است.

    Sprains: این ابتدا به عضلات حمله می کند و به دلیل پیچ خوردگی باعث تورم می شود. این ممکن است باعث درد ناگهانی مفاصل شود.

علائم درد عضلات و مفاصل

علائم درد مفاصل

    تب

    کاهش وزن غیر قابل توضیح

    درد

    لمس کردن

    یبوست

    ترس مزمن از افتادن.

    اضطراب

    عدم تحرک

    حالت تهوع و تحریک پذیری

    مفصل گرم و یا متورم شده است

    کمبود انگیزه

    بی حسی یا سوزش ناگهانی یا ضعف عضلانی

    درد عضلانی (میالژی)

    کوتاه شدن عضلات

    احساس افسردگی با درد و تنهایی مداوم.

    احساس خستگی بیش از حد یا بسیار ضعیف (خستگی). مایل به انجام هرگونه فعالیت عادی نیست.


روشهای درمانی


در ابتدا ، ممکن است احساس کنید که این علائم درد چیزی است که می توان با مراقبت از خود و یا خوددرمانی در خانه درمان کرد. کشش کمی ، مسکن هایی که به خود تجویز می شوند یا فقط استراحت می کنند ، درمانی برای درد مفاصل نیست. این راه حل ها باعث تسکین موقتی و در نتیجه درد مکرر می شوند. درمان درد مفاصل نتیجه برخی موارد اساسی است. علت ، که نیاز به توجه فوری دارند. در صورت آسیب ، دلیلی است که باعث درد و شدت آن شده است. با استفاده از بسته گرم و سرد ، همین موضوع قابل درمان است. ممکن است داروهای اضافی برای کنترل درد مورد نیاز باشد. ممکن است به فیزیوتراپی تدریجی توانبخشی نیاز باشد.


1. فیزیوتراپی: فیزیوتراپی که از آن به عنوان فیزیوتراپی یاد می شود روش ایده آل برای مقابله با درد عضلات و مفاصل است نه تعویق. آنها علائم درد مفاصل و چه عواملی باعث ایجاد درد در مفصل زانو می شوند. فیزیوتراپی ها برای کاهش درد ، بهترین روش درمانی را ارائه می دهند. آنها در ادامه بهترین روغن را برای درمان و مدیریت زانو و نقطه مشترک در هند ارائه می دهند.

درمان خانگی برای درد مفاصل


2. هیدروتراپی: یکی از رضایت بخش ترین و درمان بدون درد ، هیدروتراپی است. بسیاری از افراد از این امر به عنوان این روش درمانی آگاه نیستند ، اما نتایج حاصل از ارائه آن مفید است. هیدروتراپی با حضور متخصص درمانگر انجام می شود که بهترین نتیجه را می دهد.


3. کاهش وزن: اضافه وزن ممکن است دلیل بعدی دردهای عضلات و مفاصل باشد.

درمان درد مفاصل


افراد باید از تمرینات استفاده کنند و با تکنیک هایی برنامه ریزی کنند تا با از دست دادن وزن استرس بیش از حد بر روی مفاصل شما ایجاد شود و به تبع آن استفاده از محصولات تسکین دهنده زانو یا بهترین روغن آیرودزیک برای درد مفاصل.


4. طب سوزنی: این یک درمان پزشکی باستانی چینی است که شامل قرار دادن سوزن های نازک در نقاط خاص روی بدن شما است. این برای القای انرژی تازه و ترمیم تعادل در بدن است. تصور می شود طب سوزنی می تواند درد آرتریت را کاهش دهد. اگر می خواهید این روش درمانی را اکتشاف کنید ، حتماً متخصص طب سوزنی مجاز و معتبر را در ایالت خود پیدا کنید.

دلیل درد مفاصل


5- یوگا و مدیتیشن: این تکنیک ها می توانند برای کاهش درد ناشی از آرتروز با کاهش استرس مفید باشند و شما را قادر به مقابله بهتر با آن می کنند. انجام سرشماری و مطالعات تحقیقاتی پیشرو ، تمرین مراقبه ذهن آگاهی برای برخی از افراد با مفاصل دردناک مفید است. آنها همچنین تأیید کردند که مبتلایان به افسردگی و آرتروز بیشترین سود را از مدیتیشن دارند ، با کاهش التهاب استرس و تورم و افت درد.

پماد برای درد زانو


6. چای گیاهی: چای گیاهی می تواند به شما در کاهش درد مفاصل کمک کند زیرا حاوی اکسیدان طبیعی است. این اکسیدان ها مقاومت بیشتری به مفاصل می دهند. این چای به شما کمک می کند تا از تسلط دردهای مفاصل بهبود یابید. چای گیاهی همچنین در روند کاهش وزن نقش دارد.

بهترین روغن آیرودیک برای درد مفاصل است


7. ماساژ: دو بار در روز بدن را با مقداری روغن زیتون به مفاصل دردناک خود آغشته کرده و اجازه دهید به پوست شما جذب شود. توصیه پزشکان برای مصرف روغن زیتون به صورت خوراکی ، خوشحال می شوید که بدانید 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون همان اثر 200 میلی گرم ایبوپروفن را دارد. به هر روشی که روغن زیتون استفاده می کنید ، حتما روغن فشرده را بخرید - روند گرمایش برخی مارک ها می تواند مواد مغذی سالم را از بین ببرد.

ترجمه : شیرین میرکرمی

مجله ارم بلاگ

آخرین مطالب این وبلاگ